BIWAK i zmiany w drużynie

Drogie,
Standardem w pracy harcerskiej jest podział na drużyny wedle grup wiekowych – wczesna podstawówka w zuchach, klasy IV-VI w drużynie harcerskiej i gimnazjum w drużynie harcerek starszych. Dwa lata temu musieliśmy rozwiązać drużynę HS, więc wszystkie dziewczyny były w jednej. Od początku mojego prowadzenia drużyny było jasne, że celem jest powrót do dwóch samodzielnych jednostek. Obóz pokazał, że nasza drużyna jest już na to gotowa. W przyszłym tygodniu oficjalnie założymy drużynę starszą, do której przejdą dziewczyny z gimnazjum (poza czterema, które zostaną w drużynie młodszej jako zastępowe).

Drużynową HS będzie Zuzia Kopcińska, którą część z Was na pewno już zna. Przyboczną Zuzki będzie Ania Kowalczyk. Z drużyną H zostaję ja, a przyboczną będzie w niej Zosia Pisarska, dotychczas najstarsza zastępowa.
W przyszłym tygodniu chcemy zabrać dziewczyny na biwak, na którym dokonamy podziału. Pojedziemy rowerami do Góry Kalwarii, spędzimy tam wieczór i noc, a następnie wrócimy kajakami do Warszawy. Koszt biwaku powinien wynieść ok. 60 zł, płatne już przy wyjeździe /jeśli ktoś ma problem z kasą, proszę o info, to nie powód, żeby nie jechać/.
Spotykamy się w sobotę 20.09 o godz. 9:00 przy szkole na Bonifacego. Należy spakować najpotrzebniejsze rzeczy w plecak, który będzie dało się wieźć na rowerze (jak ktoś ma bagażnik, oczywiście może wziąć sakwę).
Lista rzeczy:
-na siebie: spodenki mundurowe+legginsy, koszulka szczepu, polar szczepu.
-do plecaka: śpiwór, karimata, mundur, nieprzemakalna kurtka, coś na głowę, szczotka do zębów, pasta i mydło na zastęp, mały ręcznik, zmiana bielizny, latarka + 2-3 worki na śmieci, płaska część menażki i sztućce, woda i kanapki na drogę (obiad dopiero w GK), ew. koszulka do spania
Nie obawiajcie się o kajaki – w ubiegłym roku płynęłyśmy z zastępowymi w październiku i było fajnie. Transport rowerów z powrotem też załatwiamy. Będziemy ok. 16 na płycie desantu nad Wisłą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s