Legenda na dzisiaj/ następna zbiórka

Na ostatniej zbiórce każdy z zastępów tworzył legendę o tym jak to się stało, że znalazł się w Japonii sprzed trzech wieków. Tutaj pierwsza z nich autorstwa zastępu Grzybów (jap. Kinoko キノコ)

„Dawno, dawno temu w starożytnej Japonii panowała wieczna wojna między sześcioma rodami: K, I, N, O, K i O. Każdy walczył o prawo do bycia władcami Japonii. było dużo bitew i wielu poległych, mimo to nigdy nie mogły dojść do porozumienia. Gdy pewnego dnia władca rodu O, Toryufu (Trufla) zdecydował się wyzwać na ostateczną bitwę o władzę nad krajem., wszystkie armie spotkały się w centrum Japonii w takiej samej odległości od siedzib. Było to bardzo dziwne miejsce. Wszyscy dziwili się co to za niespotykane rośliny były pod ich stopami. władcy armi: Paku Kinoko (Muchomor), Bolete (Podgrzybek), Anzutake (Kurka), Toryufu (Trufla), Poruchīni (Prawdziwek) i Kaito (Kania) zaczęli rozmawiać, pomyśleli że to te magiczne rośliny spowodowały, że już nikt nie chciał wojny. Szybko zdecydowali, by stworzyć jeden wielki i potężny ród, którego nazwę utworzą od połączenia nazw rodów. I tak powstał ród KINOKO (GRZYBY). Każdy z rodów zaczął uprawiać swoją odmianę grzyba, które nazwali od imion przywódców. Wiele lat później magiczne rośliny zostały zapomniane i zastąpione nowoczesnym ryżem. Jednak w sercach prawdziwych Japończyków nadal tkwią KINOKO.”

W przyszły piątek zbieramy się na szczepowym ognisku kończącym rok. Zaczynamy na HOS- ie (ul. Zaruskiego 6 – tam, gdzie rok temu odbyło się święto hufca). Dziewczyny muszą tam indywidualnie dojechać i wrócić. Zbiórka oczywiście w kompletnych mundurach galowych. 🙂

Przypominamy też o szyciu strojów obrzędowych, bo czasu jest coraz mniej!

Zosia i Ania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s