Opis zastępu – Puchacze

Nasz zastęp „Puchacze” działa w drużynie harcerskiej 40WDH-ek od początku roku szkolnego 2015/16. Składa się z ośmiu osób: Maria Ok(zastępowa), Ula Boro(podzastępowa), Jula H., Magda K., Marysia Ł., Zuzia B., Jula S., Kasia F. Każda z nas interesuje się czym innym. Od matematyki po szydełkowanie i granie na cymbałkach, jednak łączy nas jedno – HARCERSTWO!
Naszą nazwę zastępu ustaliłyśmy całkiem niedawno. „PUCHACZE”. Historia jest taka, że sowa to symbol mądrości, a my właśnie takie jesteśmyMrugnięcie. Inni (m.in. Zosia Pis) nazywają nas też „Yoda i Przyjaciele” tylko dlatego, że Ok wygląda jak Yoda, ale to całkiem inna historia.
Naszym prawem, które ściśle znamy i przestrzegamy jest Prawo Harcerskie. Stosujemy się do niego nie tylko na zbiórkach, ale także w życiu codziennym. Podczas spotkań (najczęściej w piątki lub soboty) robimy różne rzeczy np. uczymy się pierwszej pomocy, chodzimy do muzeum, gramy w gry terenowe, wypełniamy próby na stopnie i wiele, wiele innych. Kilka razy w roku wyjeżdżamy na biwaki. Właśnie wtedy najlepiej się poznajemy i integrujemy, a także świetnie się bawimy. Z każdą zbiórką coraz bardziej sobie ufamy. Opowiadamy sobie o wszystkim co nas spotyka np. w szkole. Staramy się pokonywać swoje słabości (idzie nam coraz lepiej). Podczas wakacji pojedziemy na nasz pierwszy w tym super składzie obóz. Na sto procent będzie świetnie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s