Pierwsze spotkanie w nowym roku: Święto Hufca :) A później: biwak z drużyną starszą.

Drużyno!

Pierwszy raz w nowym roku harcerskim spotkamy się na Święcie Hufca, które odbędzie się 23.09 (sobota), w godzinach 9:00 – 16:00. W tym roku nie ma biwaku i nocowania, impreza jest jednodniowa.

Na grę zgłaszamy się zastępami: zastępowa wchodzi na stronę 50lecia: http://50.mokotow.zhp.pl/gra-harcerska/ i wypełnia formularz. Podaje tam swój mail, na który dostanie wszystkie informacje o grze, które podaje swojemu zastępowi. Zgłoszenia są otwarte do 15.09 (przyszły piątek).

Zastęp wykonuje zadanie przedrajdowe: wymyśla sprawność bohaterki swojego zastępu (lub, gdy zastęp nie ma imienia – bohaterki drużyny). Sprawność składać ma się z dwóch zadań, które można wykonać podczas gry: gdy spotkacie na grze inny zastęp, harcerze z tego zastępu będą mogli zdobyć waszą sprawność (czyli wykonać zadania, które wymyślicie). Celem sprawności ma być zapoznanie innych harcerzy z hufca z naszymi bohaterkami, czyli dziewczynami z Plutonu Żeńskiego „Oleńka”:)

Najważniejsze informacje:

  • gra odbywa się w mundurach galowych,
  • każda harcerka ma ze sobą prowiant (kanapki i picie) na cały dzień,
  • gra zaczyna się mszą świętą w kościele św. Krzyża na Krakowskim przedmieściu, o godzinie 9:00. Zastęp spotyka się tam samodzielnie. Harcerki nie uczestniczące we mszy dołączają do zastępu o godzinie 10:00, pod kościołem (tam jest start gry),
  • gra kończy się o godzinie 16:00, apelem w miejscu rozpoczęcia (pod pomnikiem Kopernika). Stamtąd zastępy wracają pod szkołę.

Dwa tygodnie później, 6-8.10, jedziemy na biwak z żeńską drużyną starszą. Informacje o biwaku pojawią się na stronie w przyszłym tygodniu.

Czuwaj:)

wasza kadra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s